Videá

What a tree can do

The world needs a new approach to materials. Stora Enso develops and produces a range of packaging, pulp, wooden building solutions, paper and biomaterials derived from wood. But we’re not stopping there. We believe that anything made from fossil-based materials today can be made from a tree tomorrow. Have you ever thought about what a tree can do? Watch our film and find out.

 

Podľa čoho spoznáte najúžasnejší materiál zo všetkých?

Na tomto krátkom videu sa môžete zábavnou formou dozvedieť, prečo patrí drevo k najúžasnejším materiálom zo všetkých a prečo sa v oblasti znižovania emisií CO2 žiaden stavebný materiál nevyrovná drevu. (Video v angličtina)

 

Drevo je úžasné

Naše lesy pohlcujú milióny tón CO₂ a premieňajú ho na kyslík. Ale to ste predsa vedeli! Ktorý les však zachytáva najviac CO₂? Odpoveď Vás určite prekvapí! (Video v nemčine)

 

Drevo je jednoducho úžasné!

Drevo – najekologickejšia surovina sveta. Na tomto videu sa môžete jednoduchým spôsobom dozvedieť viac o úžasnom vynáleze prírody. (Video v nemčine)

 

Objavovanie duše dreva!

15-minútový film o dobrodružstvách na cestách (tzv. road movie) s názvom „Objavovanie duše dreva“ približuje rôzne aspekty spojené s témou dreva a za jeden týždeň prevedie diváka naprieč Alpami do výšky viac ako 2000 metrov nad morom – najprv späť do minulosti a potom dopredu do budúcnosti. (Video v nemčine)

 

Váš les ako zdroj obnoviteľných surovín

Nasledujúce krátke video spoločnosti Stora Enso vysvetľuje vlastníkom lesov, že ich les je najlepším zdrojom obnoviteľných surovín. (Video v anglickom jazyku)